Διπλό με ανατροπή στο Πριγκιπάτο η Μαρσέιγ, βυθίζεται η Μονακό

ΓΑΛΛΙΑ

Τι κι αν βρέθηκε να χάνει 2-0 στο 26’… Η Μαρσέιγ πραγματοποίησε την ολική ανατροπή στο Πριγκιπάτο και έφτασε σε ένα σπουδαίο διπλό (3-4) στην έδρα της Μονακό. Αυτή ήταν η 3η συνεχόμενη νίκη για την ομάδα της Μασσαλίας, που αναρριχήθηκε στην πρώτη τετράδα.

Βυθίζεται ολοένα και περισσότερο το σύνολο του Ζαρντίμ, το οποίο παραμένει δίχως τρίποντο έπειτα από 5 αγωνιστικές έχοντας 14 γκολ παθητικό!

Οι γηπεδούχοι ξεκίνησαν πολύ καλύτερα το παιχνίδι και προηγήθηκαν 2-0 με τέρματα του Μπεν Γιεντέρ (17’, 26’ πέναλτι).

Παρ’ όλα αυτά, οι παίκτες του Βίλας-Μπόας δεν πτοήθηκαν και αντέδρασαν άμεσα φτάνοντας στο 2-2, με δύο γκολ σε 3 λεπτά (38’ Μπενεντέτο, 41’ Ζερμέν).

Από ‘κει και πέρα, οι φιλοξενούμενοι βρήκαν... ανοιχτή την άμυνα της Μονακό και δεν άφησαν την ευκαιρία να πάει χαμένη. Με δύο τέρματα σ' ένα πεντάλεπτο (61’ Παγιέ, 66’ Μπενεντέτο) ολοκλήρωσαν την ανατροπή τους (2-4).

Οι Μονεγάσκοι ανέβασαν στροφές στο τελευταίο 20λεπτο μείωσαν στο 75’ με τον Μπαλντέ, ωστόσο υπέστησαν μία ακόμα ήττα (3-4).

ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΟΛΟΚΛΗΡΟ ΤΟ ΑΡΘΡΟ ΠΑΤΩΝΤΑΣ ΕΔΩ: filathlos.gr